888 je šťastné číslo a nový Snapdragon

Oldřich Kratochvíl

Prosinec je tu, zima, klid a Vánoce. No, letos je všechno jinak a ani na novinky se nezapomnělo. Dnes se podíváme na nové Redmi nebo nejvýkonnější procesor pro příští rok.

888 je šťastné číslo a nový Snapdragon – mNews

Redmi Note 9 nyní s 5G

Xiaomi představilo 2 nové modely,Redmi Note 9 5GaRedmi Note 9 Pro 5G. Hlavní novinkou je podpora 5G sítí, a tedy i nové procesory. Verze Pro je osazena Snapdragonem 750G a nabídne 6/8 GB RAM. Potěší také displejem se 120Hz frekvencí a fotoaparátem se 108 Mpx, baterie se bohužel dočkala zmenšení na 4 820 mAh. Základní verzi pak pohání Dimensity 800U, má jen 60Hz displej a 48Mpx fotoaparát. V přepočtu telefony vychází na 8, respektive 6 tisíc Kč, ale na oficiální české ceny si musíme ještě počkat.

888 je Snapdragon pro vlajky

Po modelech Snapdragon 855 a 865 přichází nová vlajková loď Snapdragon 875. Cože? Snapdragon 888? Tři osmičky prý v Číně přináší štěstí, tak se nám v tom Qualcomm rozhodl udělat nepořádek. Nejvýkonnější model pro příští rok se skutečně jmenuje 888. Jako první se objeví v telefonech Xiaomi M11 a následovat bude i Realme a další výrobci. Mezi partnery paradoxně chybí Samsung, který se tak příští rok možná spolehne výhradně na vlastní procesory Exynos, alespoň u vlajkových lodí.

Watch GT2 Pro umí aplikace

Huawei Watch GT2 Promají důležité vylepšení. Jednak dostaly kontinuální měření okysličení krve, ale především konečně oficiální podporu obchodu s aplikacemi. To znamená, že si můžete doinstalovat další aplikace vlastního výběru. Zatím tu najdete jednoduché hry a osobního trenéra a na skutečný rozvoj si musíme ještě počkat. Osobně třeba čekám na diktafon. Pro Huawei jde zřejmě o test a v budoucnu se snad dočkáme rozšíření i na další chytré hodinky.

Nejlepší aplikace roku

S koncem roku přichází bilancování a různé žebříčky. Tentokrát vykopává Google s nejoblíbenějšími aplikacemi v obchodě Play. A výhercem se stává…Loóna: Bedtime Calm, tedy aplikace s ukolébavkou. Pokud vás zajímají další hry a aplikace, určitě mrkněte k nám do článku.