Rebel Inc.

Oldřich Kratochvíl

Home > Herní Novinky > Rebel Inc.

Nepochopte to špatně, nehrajete za partyzány, kteří mají za úkol vojensky převzít kontrolu nad celou zemí. Právě naopak. Vaše agentura má za úkol provést důležité reformní kroky a připravit zemi na ekonomickou i sociální obrodu. Jak nám historie a nedávné události dokazují, není to snadný úkol. Do rukou se vám dostane nevelký region, kde ale téměř nic nefunguje. Školy jsou zbořené válkou, je nedostatek základních potravin, léků, vláda neexistuje a infrastruktura jakbysmet.

Rebel Inc. (recenze hry) - Zabitím diktátora to nekončí, ale začíná

Zem se sama nevzpamatuje a potřebuje pomoci postavit na nohy. Jak toho dosáhnete je čistě na vás. K dispozici máte tři oblasti, ve kterých provádíte operace – civilní sektor, politický a vojenský. Možnosti jsou dostatečně široké, i když po pár hodinách hraní si všimnete určitých nutných kroků, které je potřeba dělat stále dokola. Vždy však musíte sledovat, co konkrétně obyvatelstvu schází a přizpůsobit tomu výstavbu, jinak je na svou stranu nedostanete.

Takže stavíte silnice, investujete do školství, podporujete ekonomický růst, kontrolujete politiky protikorupčními zákony a budujete vlastní armádu. Strategii je potřeba vždy přizpůsobit konkrétnímu území. A nezapomnělo se ani na boj, který je poměrně taktický. Dokud v regionu operují rebelové, nikdy ho zcela nestabilizujete. Pokud se jim povede dobýt část území, máte velký problém. Vše závisí i na tom, jak je vaše vláda populární. Zničit je můžete obklíčením. Vždy ale jen dočasně.

Rozhodnete se investovat prostředky a čas do budování vlastní armády, nebo spíše spolehnete na zahraniční pomoc? Vpustíte do země nevládní agentury? Dáte přednost městské společnosti, nebo agrárnímu sektoru? A jak naložíte se zajatými rebely, kteří vlastně jen bojovali za svou zemi? Hra vás zásobuje důležitými rozhodnutími a sledovat musíte i prestiž své agentury. Přijdete o důvěryhodnost a hra pro vás končí. Každý krok se někomu nebude líbit a vy musíte najít dobrý balanc. Není třeba rozumné začít se silnými sociálními reformami. Nebojte se také rebely přizvat k vládě, snížíte tím jejich bojechtivost.

Je to hra náročná jak na obtížnost, tak čas. Ale rozhodně stojí za to. A když ji po několika hodinách trochu rozklíčujete, schválně zkuste hrát na extrémní obtížnost. Pro Android můžete získat zdarma demo a za těch 50 korun plná verze rozhodně stojí.