Aplikace George a George Klíč od České spořitelny jsou v Huawei AppGallery

Oldřich Kratochvíl

„Česká spořitelna je bankou s největším počtem zákazníků v Česku, v jejichž řadách je také velký počet zákazníků používajících zařízení Huawei. Zpřístupnění mobilního bankovnictví těmto zákazníkům tedy bylo naprosto nezbytné a jsme velmi rádi, že se nám to společně podařilo,“ říká Lukáš Knotte, ředitel rozvoje HMS ekosystému v Huawei Consumer Business Group pro Česko „Ceníme si i toho, že Česká spořitelna svou přítomností v AppGallery dokládá naprostou bezpečnost našich zařízení i AppGallery. Česká spořitelna postupovala během rozhodování i samotné integrace velmi důkladně a vše prověřila spoustou testů. K uvolnění aplikací pro zákazníky došlo teprve tehdy, když bylo vše stoprocentně funkční a důkladně otestované,“ dodává Knotte.

Aplikace George Česká spořitelna nabízí všechny myslitelné funkce, které uživatel potřebuje pro efektivní správu svých financí, to vše za zachování těch nejvyšších bezpečnostních standardů. Součástí Huawei AppGallery je po zapojení České spořitelny již celkem šest společností s jejich lokálními bankovními aplikacemi – Komerční banka, Reiffeisenbank, mBank, Banka Creditas, Hello Bank a právě Česká spořitelna. „Zároveň jsme v intenzivním kontaktu s dalšími bankami, takže přírůstky budou následovat,“ doplňuje Lukáš Knotte z HMS.

Co se týče plateb chytrým telefonem, společnost Huawei usilovně pracuje na alternativě, kterou by vyšla vstříc potřebám zákazníků. Variantou je způsob fungující například v Rakousku, kde Huawei s partnerem Bluecode umožňuje platby smartphonem ve většině obchodů.