Assassin's Creed Rebellion se pokradmu dostává na obrazovky mobilních telefonů

Oldřich Kratochvíl

Nejnovější Assassin's Creed Odyssey se vskutku povedl a sbírá skvělá hodnocení po celém světě. Ubisoft nyní nabízí možnost vydat se do světa nájemných zabijáků a tajemných řádů i na smartphonech.

Assassin's Creed Rebellionje nejnovější mobilní hra ze série Assassin's Creed, která vás postaví do role jednoho z mnoha hašašínů z herního univerza včetně legendární postavy Ezia Auditore da Firenze, jenž účinkoval v několika prvních dílech. Vaším úkolem bude spolu s ostatními hráči vybudovat a udržovat své vlastní opevnění nebo například sbírat DNA fragmenty, které použijete v přístroji Animus k odemknutí nových postav.

Jako lokalita byla tentokrát zvoleno Španělsko, kde se setkáte s odvěkou nemesis – templářským řádem. Ve hře by se však měla vyskytnout možnost se podívat i do Řecka, ve kterém se odehrává nejnovější konzolová a počítačová verze Assassin's Creed. Žánrově má hra představovat kombinacistrategie s RPG prvky. Během hraní je tedy potřeba důkladně promyslet, kdy se vyplatí zvolit přímý útok, a kdy je vhodnější se k nepříteli, jako správný hašašín, potichu připlížit zezadu.

Hra vychází již21. listopadua bude zdarma ke stažení pro iOS i Android.