Clubhouse pro Android se dostal na šesté místo v žebříčku sociálních sítí

Oldřich Kratochvíl

Aktualizováno 24. 5. 2021

V průběhu uplynulého víkendu vstoupila sociální platformaClubhouse(oficiálně) také naAndroid. Doposud přitom Android verze aplikace nasbírala více než 24 tisíc recenzí s celkovým hodnocením 4,3 hvězd (z pěti) a má více než jeden milion stažení. V žebříčku nejlepších aplikací sociálních sítí virtuálního obchodu Google Play se pakClubhouseumístil na šestém místě hned za OuKee. Stále však platí, že k registraci do sítě je potřeba nejprve obdržet pozvánku od někoho, kdo jižClubhousevyužívá. Nezapomeňte si přečíst náš článek sezamyšlenímnad budoucností platformy.

Původní informace z 17. 5. 2021

Sociální síť Clubhouse zažila nástup popularity v lednu a únoru letošního roku. Od té doby došlo k menšímu „vystřízlivění“, které by však nyní mohl vystřídat opětovný zájem pramenící z uvolnění oficiální aplikace pro Android. Doposud si totiž oficiální klient mohli stáhnout výhradně uživatelé iOS. Poslední tři měsíce jste se tak často mohli setkat s otázkami, kdy dorazí i verze pro Android.

Před týdnem již byla na americkém trhu vydána pro úzký okruh uživatelůbeta verzea aktuálně zástupci Clubhousuna Twitteru oznámilivydání aplikace pro Android. Pokud už spouštíte obchod Google Play, zastavíme vás. Dnes si aplikaci ještě nestáhnete. V úterý se dočká například Japonsko a Rusko. Důležitým dnem však bude pátek odpoledne, kdy by aplikace měla být dostupná celosvětově, tedy i v České republice.

Pokud na páteční termín nechcete každý den myslet, můžete do obchodu Google Play zavítat i dnes, vyhledat aplikaci Clubhouse: Drop-in audio chat a předběžně se registrovat. Jakmile bude aplikace ke stažení, dojde k jejímu automatickému stažení.