Fortnite skončilo. Velmi brzy však dorazí Fortnite: Kapitola 2

Oldřich Kratochvíl

Fortnite je v současnosti asi vůbec nejpopulárnější mutliplatformní on-line hra, kterou po celém světě aktivně hrají desítky miliónů hráčů. Od včerejšího dne se však ke své oblíbené hře nemohou připojit a hlásí problémy s přihlašováním a načítáním. Okamžitě se tak začalo hovořit o masivním výpadku serverů. Postupem času se však zdá, že nejde ani tak o výpadek, jako o promyšlený tah související s revolucí ve světě Fortnite. V uplynulých dnech totiž končila jubilejní 10. sezóna ve hře a očekával se příchod sezóny 11. Místo toho však přišel nenadálý konec, a to doslova.

Hra skutečně stále nefunguje a netrpěliví hráči mohou maximálně sledovat nadále běžícíon-line stream, na kterém je vidět blíže nespecifikovatelný vzdálený objekt ve tvaru kruhu. Spekuluje se, že hra rozhodně neskončila a Epic Games, firma stojící za hrou Fortnite, pouze plánuje nejzásadnější změny v historii hry. Doposud hráči hráli na fiktivním ostrově, který ale byl včera pohlcen černou dírou a celý zmizel. Tím by měl vzniknout prostor pro nový svět. Serverpcgamerompřinesl klíčové informace o pokračování.

Na italské mutaci obchodu AppStore se totiž na malý okamžik objevily první screenshoty z Fortnite 2, případně z Fortnite: Kapitola 2. Na nich můžeme spatřit nový svět, ve kterém by mohly hrát klíčovou roli lodě a s nimi související zálivy a řeky napříč světem. Je velmi pravděpodobné, že Epic Games spustí pokračování Fortnite velmi brzy. Pokud jste konec první generace Fortnite promeškali a právě hru nehráli, můžete si jej připomenout na videu níže.