FreeBox: jak se stát youtuberem a další skvělé hry zdarma

Oldřich Kratochvíl

FreeBox #140 – Vlogger Go Viral, Grabatron, Sling Kong, Risky Road

Sliby chyby? Mysleli jste si, že ten titulek je pouhým lákadlem, abyste na tento článek kliknuli? Jen z části, protože v dnešní první hře se skutečně stanete streamerem na vzestupu a zkusíte si, jak chutná internetová sláva. Ne každého ovšem takové věci zajímají, takže v dalších hrách navštívíme i jiné oblasti. Jednou to bude útok mimozemšťanů, pak roztomilé opičky a nakonec se vydáme na cestu s pickupem a… zlatým vejcem. Protože proč ne!

Vlogger Go Viral

Internetová sláva je tématem posledních let. Děti si hledají nové elity, protože ty tradiční jim už nic neříkají. To je poměrně normální generační záležitost a doba internetová tomu akorát dala průchod. Někdy se také říká, že dnes už prakticky není možné začít a dostat se na špičku, protože maximální počet celebrit je omezený. Pokud je přesně to vaším snem, který se ale nedaří splnit, tak zadostiučinění může přinést tato hra. Alespoň trochu.

Stanete se začínajícím vlogerem, vysílajícím ze svého pokoje s nulovým vybavením. Jak poroste vaše sledovanost a sláva, budete si moci koupit lepší vybavení a doplňky, které zase o trochu rozšíří vaše publikum. Stačí sledovat trendy a podle toho vybírat témata. Tvorbu můžete urychlit ťukáním do displeje. Kromě toho je třeba získávat popularitu i na sociálních sítích a reklamami. Nechybí moderování komentářů a další úpravy.

Grabatron

Mimozemšťané už zase útočí. Ve hrách, filmech nebo knihách je to téma tak časté, že až jednou skutečně přijdou, nikoho to ani nepřekvapí. A pokud se to stane, tak budou lidé připraveni. Možná. Nebo také ne a budou pobíhat okolo a čekat, až je ufoni vyzvednou svým velkým hákem a použijí na testování. Oba případy najdete v této hře. Na jedné straně tu pobíhají neškodní vidláci a za rohem čekají po zuby ozbrojení vojáci.

Ve výsledku je to slušná zábava, ve které se ujímáte řízení neidentifikovatelného létajícího objektu, který může lidi (a samozřejmě zvířata) likvidovat mnoha způsoby. Buď se jich zbavíte přímou kolizí s vaší lodí, případně je můžete vyzvednout svým hákem. Je tu ale ještě jeden způsob, který je možná nejzábavnější. Hákem totiž zvednete i jiné objekty, které pak na ony nebožáky hodíte.

Sling Kong

Vskutku jednoduchá hratelnost a roztomilá opička v hlavní roli jsou zaručeným úspěchem. Sling Kong pracuje s dávno fungujícím konceptem, který ale zpracovává velmi dobře. Stoupáte ve věži plné záchytných bodů. Těch se vaše opička (a později i další zvířátka) umí zachytit. Stačí ji natáhnout a vystřelit požadovaným směrem. Tedy, skoro jako v Angry Birds! Ale vlastně úplně jinak, takže na to zapomeňte.

Během cesty narazíte na řadu překážek, které vás buď jen zdrží, zabijí nebo popoženou. Takový vybuchující záchytný bod vás donutí hnát kupředu. Nechybí plamenomety ani dveře, které vás rozdrtí dříve, než stihnete mrknout. A samozřejmě se ani zde neobejdete bez nakupování dalších postav. Za mince si nakonec vysoutěžíte jedno ze zvířátek. Určitě bude stejně roztomilé jako první opička.

Risky Road

Cesta plná nástrah a nebezpečí je nepříjemnou překážkou pro každého motoristu. Natož pak pro toho, kdo sedí v pickupu a veze zlaté vejce. To vejce se navíc nikdo ani nepokusil řádně připoutat, takže se při sebemenším poskočení nervózně natřásá a vrtí. Jakmile přijdou skokánky, převisy a podobně, budete mít co dělat, aby nevypadlo ven a nerozbilo se.

To je také vaším jediným úkolem. Dojet co nejdál s vejcem na korbě. Oproti jiným hrám v tomto případě ovládáte jen akceleraci, nikoliv náklon. Vše tedy závisí na tom, jak se rozjedete. Ve vzduchu toho už moc nezmůžete. Také vás asi nepřekvapí, že po cestě budete sbírat zlaté mince, které po určitých počtech proměníte v nová auta nebo vejce. K tomu vám pomohou i reklamy nebo plnění dalších úkolů.