FreeBox: tankové bitvy a další skvělé hry zdarma

Oldřich Kratochvíl

České týmy jsou tvořivé a rozhodně nespí. To dokládají nejen nedávno vydanéBrány Skeldalu: 7 Mágů, ale i dnešní FreeBox, ve kterém najdete jednu novou českou hříčku. Kromě toho další tři hry, které si také stáhnete zdarma. Ani dnes také nezapomínáme na všechny tři hlavní platformy a vyberou si tu tak hráči s Windows Phone, Android i iOS. Nejprve si pohrajeme s gravitací v překvapivě obtížné plošinovce, pak nás čekají tankové bitvy a dvě rychlovky.

FreeBox #129 – Gravity Line, Tank Hero, Shape Eater, Brick Rage

Gravity Line

Hardcore plošinovky mají na telefonech a tabletech své místo jisté. Výběr mezi nimi určitě je a do tohoto pestrého spektra přichází další kousek, který by vás mohl potěšit, pokud takové hry máte rádi. Gravity Line je překvapivě těžká plošinovka, která sází na rychlost a běžná pravidla hned několikrát komplikuje. Jedete po liniích, které se kroutí a z obou stran mají překážky. Samozřejmě můžete měnit strany a tím se jim vyhýbat.

Někdy ovšem budete muset přeskočit na jinou linii, protože překážky se občas objevují z obou stran na stejném místě. To tedy znamená už dvě tlačítka. Jakmile se dvě linie navzájem protínají, tak také nemůžete být ve středu, jinak vás čeká smrt. Je tu tedy velká spousta příležitostí k neúspěchu a věřte mi, že dokončit úroveň nebude snadný úkol. Jednotlivé levely jsou ale předem připravené a můžete si je tak bezpečně nacvičit.

Tank Hero

Nevím, co byste vlastně chtěli slyšet. Jakmile hra nese v názvu tanky, tak to ihned nutně znamená plusové body. Ne, že bych ve skutečném světě chtěl zažít válku, ale ve hře mi to nevadí. Právě naopak. Dnešní hra není simulací bitev, ale s každou úrovní vás vhodí do připravené arény, ve které máte využít své šikovnosti k tomu, abyste porazili všechny nepřátele. Těch bude postupně přibývat a nebudou k vám vůbec milí.

Zajímavou vlastností této hry jsou střely, protože se odráží od stěn. To znamená, že nepřátelé před vámi nejsou nikdy v bezpečí. Stejně tak ale vy před nimi a kličkovat mezi létajícími a odrážejícími se projektily nebude vůbec snadné. Díky tomu ale můžete protivníky odstřelovat za roh, což se výrazně hodí, když stojíte proti přesile a na zběsilý frontální útok máte příliš slabý pancíř.

Shape Eater

Začínající české studio vás chce uchvátit futuristickou postřehovkou s jednoduchou, ale chytlavou hratelností. Jste malým tvorem, který je jakýmsi křížencem mezi červem a duchem a prostě požíráte tvary. Ne ovšem ledajaké tvary, ale ty předem dané. Pohybujete se po trojici barevných cest, po kterých jezdí různé objekty. Nad každou cestou pak budete mít zvýrazněný tvar, který je zrovna potřeba pojídat, abyste nepřišli o život.

Pojídáním správných tvarů také naplňujete zadaný objekt a po chvilce získáte i nějaký ten bonus. Nemusíte se ovšem bát, že nebudete stíhat všechno – není to totiž potřeba. S výjimkou výbušných tvarů, které blikají a pokud je sežráním nezlikvidujete, tak vás také zraní. Rychle rostoucí obtížnost zajistí, že se nebudete nudit.

Brick Rage

Jestli jsme minulý týden u poslední hry relaxovali, tak dnes nás naopak čeká zběsilý a hektický zážitek, při kterém budete sotva stíhat reagovat na situace vzniklé v herním poli. Hra totiž využívá některé prvky z Tetrisu – abyste odpálili řadu bloků, tak je potřeba ji horizontálně zaplnit. Fakticky vám vždy chybí jeden blok do kompletní řady a vy ho tam můžete poslat ťuknutím na správné místo.

Bloky ale rychle klesají, a pokud je nestihnete odpálit než se dotknou spodní strany displeje, tak pro vás hra skončí. Pokud chcete vyplnit více volného místa nad sebou najednou, tak stačí táhnout prstem vzhůru. Za získané mince si budete moci velmi rychle odemykat nová balení. K čemu jsou? Mění vzhled boxů, které do řad posíláte. Aby to nebylo tak jednoduché, tak hra pracuje i s deformací obrazu, která vás má mást a samozřejmě neustále zrychluje.