Huawei chystá telefon s Google službami a detaily o novém Foldu

Oldřich Kratochvíl

Dnes nás čekají hutné novinky od Huawei, jeden model dokonce dostane Google služby. Ale neradujte se předem. Vítejte u mNews.

Huawei chystá telefon s Google službami a detaily o novém Foldu – mNews

Huawei představil řadu nova 7

Tři nové telefony se skrývají pod hlavičkou Huawei nova 7.Verze Prose chlubí zahnutým OLED displejem a v průstřelu má rovnou dva objektivy. Procesorem je Kirin 985 s 8 GB RAM. Vzadu najdete 4 čočky foťáku – 64Mpx hlavní, ultraširokoúhlý, pětinásobný zoom a nakonec slabý makro foťák. Prostě velmi služná výbava, základní verzenova 7má navíc plochý displej, což osobně považuji za plus. Cena začíná na 13 tisících Kč, verze Pro vyjde na 16 tisíc. Kdy se sem telefony dostanou ale zatím nevíme. Averze SEpak zcela padá do střední třídy.

Galaxy Fold 2 s podporou S Pen

Nejnovější úniky hovoří o tom, že by se druhá generace Galaxy Foldu měla dočkat rychlejšího 120Hz displeje, ale hlavně podpory stylusu S Pen. Je otázka, jak se na plastovém displeji bude používat, ale vzhledem k tabletovému formátu to dává velký smysl. A zvětšit se má i vnější displej, takže bychom se mu už třeba nemuseli smát.

Huawei P Smart 2020 s Google službami

Z této zprávy se mi zrychlil tep. Chystá se nový Huawei telefon, konkrétně P Smart, který bude mít Google služby, tedy i obchod Play. Žádnou výjimku však zatím Huawei nedostal, jde o drobný trik. Uvnitř je Kirin 710F a dokonce i starý Android 9. Jde tak vlastně o převlečenou starou generaci, která vyjde znovu. Stát bude okolo 5,5 tisíce korun. No, tak zase nic…

Fortnite stáhnete i v Google Play

Někdo by Google chtěl a nemá ho, jiný se ho zase štítí. Fortnite byl dlouho dostupný jen mimo oficiální obchod od Googlu, což se ale nyní změnilo. Epic bojoval proti 30% poplatku ze všech mikrotransakcí. Nakonec ustupuje a zdá se, že bude spíše rád za nové hráče. Obě verze hry však mají být nadále podporovány.

A osobně bych vám doporučil tu verzi z Play, protože je její instalace bezpečnější.