Huawei vylepšuje virtuální obchod AppGallery

Oldřich Kratochvíl

S využitím uživatelských zkušeností se společnost Huawei při vývoji zcela nového uživatelského rozhraní AppGallery zaměřila na interaktivní objevování. V praxi to znamená, že aplikace od nynějška působí atraktivnějším dojmem díky nápadným vizuálním prvkům, doplňkovému digitálnímu obsahu a rychlejšímu zasvěcení nových uživatelů v několika jednoduchých krocích.

Například na startovní stránce „Novinky“ nyní najdete aplikace prezentované ve formě přehledných karet. Uživatelé tak nejen snáz najdou výběr aplikací a her vybraných přímo týmem AppGallery, ale získají také mnohem relevantnější obsah, včetně článků, odborných průvodců a recenzí. Doporučené karty byly rovněž aktualizovány, aby se daly posouvat shora dolů, z nových příspěvků na starší, což zvýší uživatelský komfort.

V novém rozhraní najdete na stránce „Novinky“ také záložky „Campaign“ a „Gift“, jedny z nejoblíbenějších funkcí aktivních uživatelů. Karta „Campaign“ nabízí propagační akce včetně Lucky Draws, nabídek Cashback a výzev k získání odměn, přičemž většina z nich je lokalizována, což přináší zvýšenou interaktivitu s uživateli. Sekce „Gift“ umožňuje uživatelům zdarma načítat položky od vývojářů aplikací výměnou za stažení nebo přihlášení k jejich aplikacím. Dárky mohou zahrnovat i bezplatné prémiové služby po stanovenou dobu nebo další kredity, které se dají využít ve hrách a jsou zároveň skvělou pomůckou pro vývojáře.

Bohatství v digitálním obsahu

„Počet aplikací, včetně prémiových služeb, na naší platformě každým dnem roste. Chceme, aby naši zákazníci měli veškeré bohatství ve formě digitálního obsahu k dispozici,“ říká Wang Heng, viceprezident pro globální partnerství a ekologický rozvoj společnosti Huawei pro střední a východní Evropu a Skandinávii. „Vylepšená AppGallery naplno dostává svému jménu, protože umožňuje uživatelům snadno procházet veškerým obsahem a objevovat netušená dobrodružství.“

AppGallery v současné době nabízí 18 různých kategorií aplikací, včetně her, sociálních sítí, zábavy, vzdělávání, zpráv a článků, fotografií a videí, jídla a pití, dopravy a jízdenek, nakupování a dalších nástrojů. Nová verze AppGallery se od dnešního dne, tedy od pondělí 18. ledna, objevuje v celé Evropě ve vybraných zemích včetně České republiky. Pro dostupnost nové verze AppGallery je nutné mít verze aplikace 6.0.2 (z října 2020), nebo 11.0.2 (z prosince 2020).