Jízda smrti a další skvělé hry zdarma

Oldřich Kratochvíl

Freebox – skvělé hry zdarma

Defend Your Life!

Titul českých autorů patří k nejzajímavějším věžovkám vůbec. Nebráníte totiž Zemi před náporem hmyzáků a nesnažíte se zachránit magické království ve fantasy světě. Nic takového. Bráníte lidské tělo, které napadají choroby a bakterie. Jste lidskou imunitou a pokud selžete, váš člověk onemocní a v nejhorším případě zemře. To samozřejmě nechcete. S tím souvisí i originálně zpracované úrovně a humorné postavičky i animace.

Carmageddon

Zatímco v předchozí hře jste život zachraňovali, nyní ho budete brát. Carmageddon je herní stařík a rovněž klasika. Kdyby vyšel dnes, asi by se setkal s neúprosnou kritikou. A sám ho nemůžu doporučit všem. K této hře prostě musíte přistupovat s naprostým nadhledem, jinak vám sbírání bodů při přejíždění lidí humorné nepřijde. Totální likvidace, toť heslo této hry.

Erin: The Last Aos Sí

Svět se řítí do chaosu a jeho zničení je na spadnutí. Poslední žijící hrdinka tak musí udělat vše proto, aby tomu zabránila. Nenechte se odradit old-schoolovým vizuálem, tato hra má v sobě více, než se zdá. Nabízí tahové souboje s určováním tahů podle rychlosti kouzlení. To je pak představováno skládáním run – nejprve vám pomůže kniha kouzel, po chvíli se je naučíte hravě sami.

Fidget Spinner

A máme tu další trend, který se vyloupl odkudsi. V hlavní roli je „točítko“, které tažením prstu roztočíte. Na každou hru máte k dispozici pět roztočení a na konci každé hry získáte odměnu. Čím více otoček uděláte, tím větší odměna vás čeká. U toho samozřejmě neustále vylepšujete rychlost, snižujete tření a získáváte nová točítka.

Partnerem seriálu je Honor