Jak hrát Pokémon GO: tipy jak používat moduly a vejce

Oldřich Kratochvíl

Pokémon GO – tipy jak používat moduly a vejce

Včera jsme si ukázali,jak se stopují a chytají pokémoni nebo jak získat snadno Pikachu. Dnes na to navážeme a vysvětlíme si, jak se dá pracovat s několika základními předměty a moduly. Navíc si řekneme, že se dá hrát, aniž byste se museli pohnout z místa. Na závěr si ukážeme, jak fungují vajíčka.

Základem hraní Pokémon GO je pohybování se po skutečném světě a lovení pokémonů skrz telefon. Pokud se však nacházíte v situaci, že nemůžete vyrazit do terénu, tak nezoufejte. I tak můžete Pokémon Go hrát a chytit nějaké pokémony. Budete pro to potřebovat dvě věci –Lure modulneboIncense. Tyto předměty lze zakoupit za herní měnu, nebo získáte při dosažení určité úrovně.

Incense

Incense po zapnutí láká pokémony k vaší lokaci a funguje po dobu30 minut. Můžete tak sedět na jednom místě a jen čekat, až vám telefon zavibruje, že se objevil pokémon. V tomto případě hovidíte jen vya z použití Incense tak nemohou těžit přátelé.

Lure module

Jiným způsobem funguje Lure module, ačkoliv i ten láká pokémony. Je potřeba ho všaknainstalovat na PokéStop. Výhodou je, že přilákané pokémony uvidívšichni hráčiv okolí. Nemusíte se však bát, že by vám pokémona někdo sebral. Chytit si ho můžete všichni. Modul rovněž vydrží půl hodiny, a pokud ho aktivujete někde v parku, kde se i tak objevuje spousta pokémonů, svůj zisk ještě navyšujete.

Vejce

Dalším způsobem, jak získávat pokémony je líhnutí vajec. Ta získáte v některém z PokéStopů a pro vylíhnutí je musítevložit do inkubátoru. V základu tak lze zpracovávat jedno vejce najednou, ale pokud si koupíte nebo najdete další inkubátory, tak tento počet zvýšíte. Líhnutí je proces zdlouhavý, protože vyžaduje urazit2, 5 nebo 10 kilometrů. A torychlostí ne vyšší než 32 km/h. Jízda v MHD nebo v autě se tak nepočítá, ale ukazuje se, žepomalá jízda na kolemůže být skvělým pomocníkem. V následující infografice vidíte, které pokémony můžete získat ze kterých vajec. Zdá se však, že je to minimální hranice, takže ti nejzákladnější se mohou objevit i u vajec vyšší hodnoty.

Lidé také přišli na řadu způsobů, jak si líhnutí ulehčit tím, že simulujte chůzi. To vyžaduje připevnění telefonu na pohybující se předmět. Někdo doporučoval gramofon, jiný zase stropní větrák. Ani jedna z možností nezní bezpečně a rozhodnutí je tak na vás.

Abyste byli ještě efektivnější, tak toto vše můžete naplánovat a s použitím dalších předmětů znásobit počet zkušenostních bodů, které získáte. Ale to si ukážeme zase příště.