Nvidia dává ke kartám GeForce RTX 3000 zadarmo hru Call of Duty: Black Ops Cold War

Oldřich Kratochvíl

Grafiky GeForce RTX 3080 a RTX 3090 nejsou pořád moc k sehnání, ale když si je objednáte, dostanete aspoň výměnou za čekání hru. Nvidia k nim dává zadarmo nejnovější díl série Call of Duty .

Opět máme příjemnou příležitost informovat, že se při nákupu grafických karet dá dostat jako bonus hra za darmo. „Bundle“ teď nabízí Nvidia u nové generace grafik GeForce RTX 3000 s architekturou Ampere.

Firma minulý týden oznámila, že k nim bude zadarmo přidávat titul Call of Duty: Black Ops Cold War. Jde o nejnovější přírůstek v této známé herní sérii, který bude vydán 13.11. Momentálně je to tedy úplná novinka. Navíc tato hra bude podporovat ray tracingové efekty, AI upscaling DLSS pro zvýšení snímkové frekvence a také například technologii snímků Ansel, tedy věci zaměřené právě na GeForce RTX.

Tuto hru dostanete při koupi karet GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090 nebo také celého PC, v kterém by taková karta byla osazená. Bohužel se tedy netýká levnější GeForce RTX 3070 , která teď vyšla. Na ty se ovšem vztahuje jiný bonus – Nvidia k nim dává zadarmo předplatné streamovací služby GeForce Now . Toto se vztahuje i na vyšší karty řady RTX 3000.

Kromě samotné hry v digitální edici s ní dostanete také balíček Woods Operator Pack a Confrontation Weapons Pack.

Akce s hrou Call of Duty: Black Ops Cold War zadarmo začala 30. 10. a bude pokračovat až do 10. 12. letošního roku (nebo vyprodání zásob kuponů). Jako obvykle musíte kartu ale koupit u spolupracujícího prodejce, který musí ke zboží přiložit patřičný kupon s kódem. Ten pak musíte uplatnit přes aplikaci GeForce Experience a toto je třeba stihnout před 11. 1. 2021, poté kupony ztrácí platnost. (Zmíněné GeForce Now se dá uplatnit až do 28. 2. 2021, mimochodem).

Které obchody s Nvidií spolupracují a můžete u nich z této akce těžit, nemá momentálně firma na svém webu uvedené. Obvykle to ale jsou eshopy Alza CZC T.S.Bohemia, v tomto se zřejmě teď nic nezmění, všechny tři eshopy mají u karet už tento bundle uvedený.

GeForce RTX 3090 a zejména RTX 3080 bohužel u nás stále nejsou v eshopech skladem, takže možná působí zvláštně, že byla spuštěná akce na podporu jejich prodejů. Může to ovšem znamenat, že se v blízké budoucnosti situace zlepší a objeví se větší zásoby. Karty, u nichž je teď kupon se hrou uveden, také je možné objednat nyní s tím, že se smíříte s delší dobou dodání. To snad nebude trvat až tak dlouho, aby vám karta nestihla dojít do onoho 13. ledna, kdy kupony expirují…

Zdroj: Nvidia