On-line formulář Sčítání lidu 2021 je opět funkční

Oldřich Kratochvíl

Aktualizováno 28. 3. 2021

Navzdory počátečním technickým potížím se během sobotního večera organizátorům Sčítání lidu 2021 podařilo úspěšně zprovoznit sčítací formulář a zpracovat tak údaje přibližně půl milionu občanů.

Aktualizováno 27. 3. 2021

Dnes, tedy 27. 3. 2021, odstartovalo dlouho připravované Sčítání lidu 2021. Jak se však záhy ukázalo, systém nebyl připraven na enormní zátěž a nyní je sčítací formulář nedostupný. O situaci vás budeme nadále informovat.

Původní informace z 26. 3. 2021

Sčítání lidu 2021 se nezadržitelně blíží, na což nás už několik dní upozorňují reklamy v televizi i na internetu. Účelem sčítání je získat cenné informace o obyvatelstvu České republiky a dobrou zprávou je, že oproti minulému sčítání v roce 2011 obsahuje formulář o polovinu méně údajů, tudíž na respondenty nečeká zdlouhavé vyplňování. Zúčastnit se (ze zákona povinného) sčítání je naštěstí možné hned několika způsoby, a to jak v klasické listinné podobě, tak i plně on-line. Pokud vlastníte chytrý telefon, můžete si v rámci komfortu stáhnout aplikaci dostupnou pro iOS i Android.

K jejímu stažení je potřeba využít odkazu, jenž naleznete přímo na stránkáchscitani Jakmile si aplikaci nainstalujete, nelekejte se, že vás její spuštění pouze přesměruje na oficiální web Sčítání lidu 2021. Zde se můžete dočíst všechny důležité informace, které jsme podrobně sepsali i vsamostatném článku, a od zákonného termínu, tedy 27. března, aplikace umožní samotné vyplnění dotazníku. Pokud vás zajímá, co se přesně bude dít s vyplněnými daty, můžete si přečíst rozhovor s Jaroslavem Horou, pověřencem pro ochranu osobních údajů Českého statistického úřadu, který je dostupný na stránkáchstatistikaam