Podívejte se dovnitř smartphonu Huawei P20 Pro, ale doma to nezkoušejte

Oldřich Kratochvíl

Huawei P20 Pro je jedním z nejlepších smartphonů současnosti, podle některých tím úplně nejlepším. Jeho fotoaparát se třemi kamerami a umělou inteligencí posunul fotomobily na hodně vysokou úroveň. Co se ale skrývá uvnitř skleněného těla? O rozborku se pokusil Zack z Youtube kanálu JerryRigEverything . Zničení nového telefonu se tvůrcům většinou vyplatí, neboť se jim to zaplatí Google na reklamách. Za předpokladu, že si to video všichni pustíte.

Jako většina dnešních telefonů je i P20 Pro uživatelsky nerozebíratelný. Záda jsou přilepená a odejmout je lze jen po nahřátí za pomoci ostrého plastového nožíku a přísavky. Už při této operaci jej můžete nevratně zničit. Na poměrně malou základní desku navazuje kamera a až zde najdete první šroubky. Podle všeho má optickou stabilizaci jen horní teleskopická čočka, P20 Pro se spoléha hlavně na gyro-EIS a umělou inteligenci.

Trojice kamer je k základní desce připojena dvěma konektory – hlavní a černobílý snímač jeden sdílejí. Mezi zadním krytem a zbytkem telefonu je kablík, podle všeho vedoucí k senzoru laserového zaostřování, které je jedinou elektronikou přichycenou na kryt. Kromě laserového umí P20 Pro i ostření hloubkové, fázové a pomocí kontrastu.

Tip : Fotosouboj: opravdu je Huawei P20 Pro lepší než Samsung Galaxy S9+?

Na základní desce se to kromě vlastního Kirinu 970 a koprocesoru pro umělou inteligenci hemží i čipy dalších výrobců. Úložiště o velikosti 128 GB je V-NAND paměť od Samsungu, 6GB operační paměť zase pochází od Micronu, kontrolor nabíjení baterie má značku Texas Instruments, Wi-Fi/Bluetooth modul je od značku Cypress a LTE má „nápis“ Skyworks. Řada dalších čipů je už ale z vlastní stáje.

Tip: Recenze Huawei P20 Pro: skvělý foťák a silná baterie z něj dělají nejlepší smartphone

Akumulátor je k šasi připevněn opravdu pevně a při jeho vyjmutí se může rovnou vyhodit. Výměna displeje je tak vždy spojená i s výměnou akumulátoru, což je někdy možná o dobře – když po letech dostanete nový kus. Je také docela překvapivé, že telefon po opětovném složení normálně fungoval, i když už postrádá voděodolnost a na životnost akumulátoru bych si také nevsadil. Kdo by se necítil na jemné rozebrání, může vždycky zkusit telefon zničit a natočit o tom video (což my samozřejmě nepodporujeme).