Poručíte větru a dešti? V Pokémon Go bude nově hrát důležitou roli počasí

Oldřich Kratochvíl

Mobilní hra Pokémon Go způsobila v létě 2016 celosvětovou mánii, kdy jste takřka na každém kroku naráželi na lovce pokémonů. Současně rozšířila povědomí o rozšířené realitě v mobilních telefonech. Ačkoliv prvotní popularita již dávno opadla, hra se nadále těší značnému zájmu. Vývojáři proto přidávají nové funkce tak, aby uživatele nezačala nudit. Aktuálně přibývají noví pokémoni ze 3. generace. Pro hráče však bude neméně důležitá novinka týkající počasí.

Nově bude ve hře hrát velkou roli, jaké meteorologické podmínky kolem vás panují. Dle oficiálních informací bude hra brát v potaz šest různých jevů – slunné počasí, déšť, sněžení, mlhu, oblačno a větrno. Počasí tak nejen pocítíte na vlastní kůži a uvidíte na displeji, ale ovlivní i hraní – samotné pokémony a jejich útoky. Například deštivé počasí bude svědčit nejen vodním druhům, ale také například bahenním pokémonům (typicky pokémon Muk), jejichž útoky budou účinnější.

Ohnivé druhy pokémonů si budou hovět ve slunném počasí, příkladem budiž zesílený útok Fire Spin u Charizarda. Poctiví trenéři budou vyhledávat i mlhavé dny, kterých aktuálně není málo. Mlhavé počasí bude nejvíce svědčit tzv. temným pokémonům a duchům (například Gastly či Gengar). Posledním příkladem, který je a ještě bude velmi aktuální, je sněžení. Z těchto podmínek budou profitovat nejen ledoví pokémoni (Dewgong, Jynx), ale také ti oceloví (Onyx, Magneton), jejichž útoky budou mnohem silnější.