Posluchači Queen pozor! Porovnejte váš hlas v aplikaci FreddieMeter s hudební legendou

Oldřich Kratochvíl

Jako poctu hudební legendě Freddie Mercurymu připravil Google zajímavou aplikaci„FreddieMeter“. Počin zrealizovaný díky spolupráciYouTube, Google Creative Lab a Google Research se světoznámou skupinou Queen, jejíž zakladatel před 28 lety podlehl zápalu plic v důsledku onemocnění AIDS, umožňuje každému otestovat, jak moc je jeho hlas podobný hlasu slavného zpěváka.

„FreddieMeter“ si můžete klidně vyzkoušet na vlastní hlasivky i vy, aplikace je totiž optimalizována pro Android, iOS i desktop. Stačí si vybrat jednu ze čtyř ikonických písní, mezi kterými najdeme „Bohemian Rhapsody“, „Don't Stop Me Now“, „Somebody to Love“ a kultovní „We Are the Champions“. Následně budete přibližně minutu zpívat (s textovou nápovědou), dokud FreddieMeter nevyhodnotí podobnost vašeho hlasu s Freddiem Mercurym. Aplikace přitom za pomocí AI analyzuje, jak dobře se dokážete strefit do not, melodičnost a také to, jak moc je váš hlas podobný hlasu Freddieho.

Aplikace FreddieMeter má však i sociální přesah. V rámci #FreddieChallengemůžete pomoci nadaciMercury Phoenix Trust, kterou založili Brian May, Roger Taylor a Jim Beach za účelem zvýšení povědomí o zákeřném viru HIV, respektive nemoci AIDS.