Samsung připravuje herní službu PlayGalaxy Link i gamingový smartphone

Oldřich Kratochvíl

Hraní na chytrých zařízeních „on-the-go“ je nepochybně perspektivní oblastí, která se bude rozvíjet i v budoucnu, a to si začíná velmi dobře uvědomovat i Samsung. Kromě velkých jmen herního průmyslu, jako je napříkladSonyneboMicrosoft, se nedávno přidal takéGooglese svou službou Stadia, která nebude vyžadovat (snad až s výjimkou ovladače) žádný speciální hardware. Apple zase představil službuApple Arcade– herní předplatné, které nabídne přístup ke stovkám her.

Pozadu pochopitelně nechce zůstat ani Samsung, který si nechal zaregistrovat značku PlayGalaxy Link. Ta bude podle dostupných informací představovat herní platformu určenou pro smartphony a tablety Galaxy. O udělení ochranné známky informvalnl.letsgodigitalrg– Samsung nejprve požádal u Patentového a známkového úřadu Spojených států (USPTO). U Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) byla následně ochranná známka zveřejněna 26. dubna.

PlayGalaxy Link je přitom klasifikován jako třída 9 a 41, což znamená, že má poměrně obsáhlý popis, do kterého spadají smartphony, stahovatelný herní software, služby pro online herní turnamenty nebo dokonce podpora rozšířené/virtuální reality.

Podle dostupných informací si Samsung našel partnera ve finské společnosti Hatch, kterou vlastní Rovio Entertainment (tvůrců ikonické hryAngry Birds). Společně již například spustili 5G cloudovou herní službu v Jižní Koreji. Zákazníci, kteří si zakoupíSamsung Galaxy S10 5G, tak obdrží tři měsíce předplatného Hatch Premium.

Pravděpodobně se však dočkáme také speciálního herního smartphonu. Zvěsti o jeho přípravě kolují internetem již poměrně dlouho a pravděpodobně se bude jednat o zařízení ze série Galaxy A. Možná by se jím mohl stát zatím nepředstavený Samsung Galaxy A90