Spider-Man v akci a další skvělé hry zdarma

Oldřich Kratochvíl

FreeBox #180 – skvělé hry zdarma

Spider-Man Unlimited

Jeden z nejzábavnějších hrdinů od Marvelu se může pyšnit i velmi povedenou hrou. Ačkoliv se v podstatě jedná o nekonečnou běhačku, překvapí vás svými možnostmi. Nechybí totiž bojování s nepřáteli, pronásledování proradných záporáků a nejednou se zhoupnete jako v akčním filmu. To vše je proloženo humornými scénami v komiksovém podání. Na připravovaný film vás tak jistě navnadí.

Realm Defense

Řekněme si to na rovinu. Ve světě věžovek nás už nic nemůže překvapit. A přesto jsme se ani zdaleka neprokousali tím, co herní obchody nabízí. Realm Defense má hezkou grafiku, barevnou, roztomilou… no, každému se asi líbit nebude. Nechybí spousta druhů věží, jejich vylepšování a rozestavování. Na pomoc vám přijdou i hrdinové, třeba sličná lučištnice.

STELLAR FOX

Na jednu stranu mám pocit, že jsem byl oklamán, ale tuto hru vám stejně musím doporučit. Podle obrázků jsem se těšil na hezký příběh o ztracené lišce. Místo toho jsem však dostal povedenou logickou hříčku, ve které se snažíte sebrat co nejvíc bodů a dopravit lišku do cíle. Toho docílíte kreslením plošinek po displeji. Hře se tak určitě nebojte dát šanci.

Escape the Lighthouse Island

Klikací adventury dnes patří spíše do muzea, ale na telefonech se jim zase daří (Samorost 3). V této se snažíte uniknout z ostrova, kde jste se právě probrali a nic si nepamatujete. Jednotlivé hádanky jsou abstraktní a představují vlastně sérii samostatných miniher. Za zmínku ale stojí naprosto perfektní výtvarné zpracování.