Telefon budoucnosti bez konektorů a výřezu

Oldřich Kratochvíl

Vivo si pro nás přichystalo zajímavou vizi budoucnosti, zatímco Samsung se chystá na nižší třídu a Apple platí pokuty. Vítejte u mNews.

Telefon budoucnosti bez konektorů a výřezu – mNews

Vivo APEX 2020 má kameru pod displejem

Vivo představilo svůj nový koncept s názvem APEX 2020, který má ukazovat další vývoj telefonů. Velký displej je celistvý, protože se selfie kamera schovala přímo pod něj. Další zvláštností jsou chybějící tlačítka na bocích, i tam je pouze displej. Telefon se zbavil všech konektorů, takže nabíjení probíhá výhradně bezdrátově, a to s výkonem až 60 W. Nechybí ani teleobjektiv na zádech. Telefon se do prodeje nechystá, ale ukazuje technologie, které Vivo plánuje již brzy reálně nasadit. A já se napůl bojím a napůl těším.

Známe specifikace Samsung Galaxy A41

Dosud prodávanýGalaxy A40zaujme především kompaktními rozměry. Jeho nástupce A41 drobně povyroste na 6 nebo 6,1 palce. Uvnitř údajně najdeme procesor MediaTek, baterii s kapacitou 3 500 mAh a 4 GB RAM. Vzhled by měl pak zcela odpovídat současným telefonům od Samsungu. Nic o čem byste psali ódy, ale prodávat se bude jistě dobře.

Ma testují informace o provozu

Dovedete si dnes představit navigaci bez aktuálních informací o hustotě a rychlosti provozu? Tuto funkci by v budoucnu měly nabídnout i Ma které se na Twitteru pochlubily fotografií z testování. Aplikace nedávno přinesla noční režim, předpověď počasí v cíli nebo navigování v pruzích.

Za omezování iPhonů 11 miliard

11,4 miliard korun, takovou pokutu za snižování výkonu starších iPhonů musí zaplatit Apple. Ten se nebude odvolávat, i když pochybení nadále odmítá. Údajně prý akorát problém nedostatečně vysvětlil zákazníkům. Apple omezením chtěl předejít problému s vypínáním telefonu, zatímco lidé mohli nabít dojmu, že si mají nechat vyměnit baterii nebo rovnou koupit nový telefon.

A jen tak mezi námi. Pokud někdo z vás má třebaiPhone 6, už byste o nákupu nového asi vážně měli uvažovat. Mrkněte namobilenea dozvíte se proč.