Véčko a tank od Nokie i netradiční telefon všech barev

Oldřich Kratochvíl

Google dnes představí nové Pixely 4, ještě předtím se ale podíváme na přicházející Nokie, patent od Xiaomi a český Netflix.

Véčko a tank od Nokie i netradiční telefon všech barev – mNews

Véčko a tank od Nokie přichází na náš trh

Je to zvláštní, ale mezi hvězdy veletrhu IFA patřily dva hloupé telefony od Nokie. Véčko2720 Flipa odolný800 Tough. Oba telefony nyní míří na český trh s cenovkou 2 600 Kč, respektive 3 000 Kč. Véčko2720 Flipse díky velké klávesnici hodí třeba pro seniory, ale nechybí mu Facebook, WhatsApp a další aplikace. To samé platí pro800 Tough, který navíc odolá vodě, prachu, ale i pádům.

Ovladač, nebo telefon? Rubin se chlubil na Twitteru

Andy Rubin, spolutvůrce Androidu a autorEssential Phonuna Twitteru láká na nové zařízení s netradičním poměrem stran. Záda se chlubí proměnlivými barvami a v ruce působí spíše jako dálkový ovladač. Přední strana má průstřel a vzadu nechybí fotoaparát a čtečka otisků. O jaké zařízení jde však s určitostí říct nemůžeme.

Xiaomi chce selfie kameru v rohu

Xiaomi nás zaujalo novým patentem. Ten ukazujete telefon se selfie kamerou v samém rohu displeje. V místě, kde je dnes běžné vídat zaoblení. Mohlo by jít o zajímavé řešení, jestli se ho někdy dočkáme však jisté vůbec není.

Netflix v češtině, nabízí i místní filmy

Česká republika se konečně dočkala a Netflix nyní nabízí prostředí i obsah v češtině. Pokrytí samozřejmě není zatím tak velké, ale již nyní si u mnoha seriálů a filmů pustíte české titulky, někde dokonce dabing. Navíc se v nabídce objevil i původní český obsah, kterého má stále přibývat.

Netflixu vyrostla konkurence a minimálně v Americe začíná mít potíže. I to může být důvod, proč se začíná zaměřovat i na zahraniční trhy. Pro nás je to jedině dobře. A co vy? Koukáte na Netflix?