Velká aktualizace pro Pokémon GO zásadně promění boj o tělocvičny

Oldřich Kratochvíl

Niantic na svém blogu odhalil novou aktualizaci, která se v brzké době objeví ke stažení pro hruPokémon Go. Zaměří se především na tělocvičny. Ty například budou nyní mnohem více připomínat běžné PokéStopy, protože je budete moci také „roztočit“ a získat tím náhodné předměty.

Tým držící tělocvičnu ji bude moci naplnit až šesti pokémony. V souboji se protivníkům postaví v tom pořadí, ve kterém je tým do tělocvičny umístí. Za bojování v tělocvičnách vás navíc čekají speciální odznaky.

Pokud pokémon bude bránit jednu tělocvičnu příliš dlouho, jeho motivace opadne a stane se snadnějším cílem pro útočící hráče. Tím se Niantic snaží hráče motivovat, aby tělocvičny navštěvovali i zpětně a pokémony vyměňovali. Obnovovat motivaci je možné také použitím bobulí.

Zásadní novinkou jsou „Raidy“, při kterých se hráči v okolí mohou spojit a společně zaútočit na speciálního nepřítele. Ten bude výrazně silnější než ostatní pokémoni a porazíte ho jen při spolupráci většího počtu hráčů. Jakmile se rozhodnete do Raidu vstoupit, všichni pokémoni přidělení k tělocvičně se vrátí svým majitelům. Nad tělocvičnou se objeví obří vejce s odpočtem. Pak máte čas sehnat co nejvíce hráčů. Jakmile odpočet vyprší, hra vám odhalí protivníka (Raid Boss). Pokud se vám ho podaří porazit, můžete získat velmi vzácné odměny – Rare Candies, Golden Razz Berries nebo Fast a Charged Technical Machines. Díky nim můžete své pokémony učit novým útokům.

Do každého Raidu se může přihlásit 20 hráčů a potrvá jen pět minut. Mezi přáteli můžete dokonce vytvářet soukromé Raidy, které uvidí jen pozvaní hráči. Hra vám vygeneruje speciální kód, který ostatním můžete poslat.

Niantic se evidentně snaží hráče více spojit a nabídnout jim nějaký obsah, na kterém se mohou aktivně podílet společně. Je však škoda, že si na blížící se první výročí hry studio nepřichystalo nějakou žádanější aktualizaci. Například nám stále chybí výraznější interakce mezi trenéry – soukromé souboje v reálném čase nebo obchodování.