WhatsApp trefil do černého. Přináší (video)hovory i na displeje počítačů

Oldřich Kratochvíl

WhatsApp zažívá v roce 2021 poměrně turbulentní časy. Vše odstartovalo oznámenízměn smluvních podmínek, což vzbudilo vlnu nevole a uživatelémigrují ke konkurenčním platformám. Nyní však WhatsApp naoficiálních stránkáchpřichází s novinkou, kterou lze naopak zaškatulkovat do kategorie vítaných. Funkci hlasových a videohovorů přináší i na desktop, tedy displeje počítačů či notebooků.

Zdánlivě běžná funkce byla v případě WhatsApp dostupná jen v aplikacích pro Android a iOS. V posledních měsících, zejména z důvodu přetrvávající pandemie COVID-19, se zvýšil zájem o voláním blízkým. Například na Nový rok WhatsApp odbavil 1,4 miliardy hlasových a videohovorů. I to je tedy důvod, proč dochází k rozšíření těchto funkcí i na desktop.

WhatsApp vyzdvihuje, že hlasové hovory i videohovory v aplikaci jsou koncově šifrovány. Vývojáři stojící za WhatsApp si je tedy nemohou zobrazit ani poslouchat. V tuto chvíli jsou k dispozici jen obyčejné hlasové a videohovory, kdy voláte pouze jednomu člověku. Do budoucna je však plánováno rozšíření také o skupinové hovory a videohovory.

Hovory na PC můžete provozovat skrze oficiální aplikaci, avšak musíte mít aktuální operační systém. WhatsApp zmiňuje 64bitové Windows 10 verze 1903 a novější nebo macOS 10.13 a novější.